احتمال رسیدن قیمت اونس طلا به 1400 دلار

[ad_1]

Gold-bars-on-100-and-50-dollar-billطلانیوز: موسسه سرمایه گذاری اسپروت در تازه ترین تحلیل خود اعلام کرد که کاهش رشد اقتصادی آمریکا و افت احتمالی ارزش سهام موحب خواهد شد تا قیمت طلا تا پایان امسال با افزایش بیشتری روبرو شود و تا 1400 دلار صعود کند.

 

 

به گزارش بلومبرگ، پیتر گروسکوف از تحلیلگران ارشد این موسسه تصریح کرد: عامل اصلی بعدی که می تواند تاثیر زیادی بر نوسانات قیمت طلا داشته باشد، اصلاح ارزش سهام در بازارهای مالی  جهان طی ماه های آینده خواهد بود.

 

وی در ادامه داد : پیش بینی می شود رشد اقتصادی آمریکا طی ماه های آینده کمتر از حد انتظارات باشد و این مساله تاثیر منفی زیادی بر ارزش سهام  و  در نهایت به نفع قیمت و تقاضای طلا تمام خواهد شد.

 

 

وی اظهار داشت: نوسانات شدید بازار سهام دلیل منطقی برای سرمایه گذاری در بازار طلا است و از طرفی اعلام سیاست های پولی از سوی بانک های مرکزی جهان طی ماه های اخیر موجب شده است تا قیمت طلا از اوایل ماه گذشته بیش از 5 درصد کاهش یابد.

 

 

بانک مرکزی کانادا اخیرا برای نخستین بار از سال 2010 میلادی نرخ بهره را افزایش داده و سایر بانک های مرکزی بزرگ جهان از حمله آمریکا و اروپا نیز تمایل خود را برای افزایش نرخ بهره نشان داده اند.

 

ولی این تحلیلگر اقتصادی بر این باور است که اوضاع اقتصادی کشورها ی توسعه یافته و صنعتی به آن خوبی نیست که برخی کارشناسان و تحلیلگران اعلام کرده اند و این اقتصادها نمی توانند به سرعت نرخ بهره را افزایش دهند.

 

به نظر می رسد بازارهای بین المللی به سرعت نسبت به اظهارات اخیر رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست دو روزه کنگره واکنش نشان داده است. اظهارات جانت یلن تا حد زیادی گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو طی ماه های آینده را کاهش داده است.

 

افزایش نرخ بهره از سوی بانک های مرکزی جهان در حالی که تورم پایین است، می تواند فشار زیادی را بر بازارهای سهام و ارز وارد کند و این مساله در نهایت به نفع طلا خواهد بود. بررسی تاریخ اقتصادی 20 سال گذشته نیز نشان می دهد که هر زمان بانک های مرکزی تصمیم گرفته اند تا به صورت هماهنگ نرخ بهره را افزایش دهند، فشار شدیدی به بازار سهام وارد شده است.

 

قیمت طلا که از ابتدای امسال با روندی صعودی روبرو شده بود از اواسط آوریل تاکنون تحت فشار زیادی قرار گرفته است. قیمت نقره طی هفته گذشته به تنهایی با افت شدید 3 درصدی روبرو شده است

 

 

 

طلانیوز

 

لینک کوتاه این مطلب برای به اشتراک گذاری: http://www.talanews.com/fa/kp6yy

اخبار و مطالب مرتبط:

اخبار و مطالب گذشته:

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *