وزرای پیشنهادی باید برنامه برای حل مشکلات داشته باشند/هر کس با ملاک کارآمدی می تواند وزیر بشود

[ad_1]

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مشکلات اقتصادی کشور گفت: اگر قرار است وزیری معرفی شود، باید برنامه ای برای حل این مشکلات داشته باشد اما اینکه کسی کلی گویی کند، رای نخواهد گرفت. بنابراین هر کس با ملاک کارآمدی می تواند وزیر بشود.

روز نو :

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مشکلات اقتصادی کشور گفت: اگر قرار است وزیری معرفی شود، باید برنامه ای برای حل این مشکلات داشته باشد اما اینکه کسی کلی گویی کند، رای نخواهد گرفت. بنابراین هر کس با ملاک کارآمدی می تواند وزیر بشود.

سعید باستانی در گفتگو با روزنو با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم نیازمند وزرایی سخت کوش، توانمند، متخصص و  متعهد است گفت: اینکه عده ای انتظار دارند کابینه دوازدهم باید به صورت یک دست تغییر کند و تیم جدیدی مدیریت را بر عهده بگیرند، توقع درستی نیست.

وی با تاکید بر اینکه وزرای کارآمدی در کابینه یازدهم حضور داشته اند گفت: فردی که توانسته به مدت چهار سال با دولت همکاری کند و عملکرد مناسبی هم داشته، بی شک می تواند چهار سال دیگر را نیز با حسن روحانی در دولت دوازدهم ادامه دهد زیرا ملاک کارآمدی و توانمندی است. 

نماینده تربیت حیدریه با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی برای رای دادن به وزرا باید دو شاخص داشته باشد گفت: یکی شاخص عملکردی و دیگری قالب توانمندی دو موردی است که باید در خصوص وزرا لحاظ شود.

وی افزود: کاری نداریم که یک شخص در مسندی بوده یا نبوده بلکه باید ملاک در نظر گرفته شود. اما اگر فردی در گذشته وزیر بوده، باید عملکرد و توانمندی اش را در دوره مدیریت در نظر بگیریم و اگر فردی وزیر نبوده باید شاخص توانمندی در خصوص او ملاک تصمیم گیری باشد.

باستانی در خصوص عملکرد وزراتخانه های اقتصادی گفت: متاسفانه بخش اقتصادی دولت مشکلات داشته که مورد انتقاد بوده است. به عنوان مثال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابعاد گسترده ای دارد که هر کدام می تواند وزیر مربوطه را مورد نقد قرار دهد.

وی با تاکید بر اینکه در مورد صندوقهای بازنشستگی رضایتمندی کم است گفت: عملکرد حوزه اقتصادی شستا در هاله ای از ابهام است و آنچه در دولت احمدی نژاد رخ داد، حساسیت نسبت به این وزارتخانه را دو چندان کرد.

عضو  کمیسیون صنایع با اشاره به اینکه سن امید به زندگی بالا رفته است گفت: همین امر باعث شده تا دریافتی از صندوق دوچندان شود در حالی که ورودی به آن به دلیل مشکلات اقتصادی پایین آمده است اما برای این معضلات کاری نشده است. 

وی با اشاره به اینکه شستا در گذشته منبع درآمد سازمان بود اما امروز با مشکل رو به رو شده است گفت: برای این مشکلات تامین اجتماعی تدبیری ندیده ایم.

باستانی با تاکید بر اینکه سالانه یک میلیون شغل نیاز داریم گفت: ایجاد این تعداد شغل در سال نیازمند تعامل وزارت کار، صنایع، کشاورزی و اقتصاد است اما با کمال تاسف این هماهنگی وجود ندارد و برنامه مدونی هم نداریم.

وی با اشاره به نبود هماهنگی بین بیمه سلامت وزارت بهداشت و سازمان تامین اجتماعی گفت: این هماهنگی ها نیازمند یک برنامه مدون است که وجود ندارد.

عضو کمیسیون صنایع با تاکید بر اینکه اگر قرار باشد ربیعی بار دیگر معرفی شود باید با برنامه های جدید بیاید گفت: اگر ربیعی بتواند این مشکلات را در برنامه منسجمی ارایه دهد، نمایندگان کاری به اسم ندارند، بلکه به دنبال این هستند که یک وزیر کارآمد باشد و به برنامه رای خواهند داد و امیدی هست.

وی در خصوص انتخاب وزیر دو تابعیتی گفت: دو تابعیتی معنا ندارد. کسی که به کشورش علاقمند باشد، تابعیت هیچ کشوری را نمی پذیرد. معنا ندارد که فردی زن و بچه اش را در کشور دیگری نگه دارد و پول ایران را برای آنها بفرستد. باید همه چیز را در کنار هم ببینیم و اگر خودمان را یک خانواده می بینیم. باید در روزهای خوشی و ناخوشی کنار هم باشیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *